Rowerem w wersji ekstremalnej - MOSiR Ełk | MOSiR Ełk BIP FB wolontariat
Miejski Ośrodek
Sportu i Rekreacji
w Ełku
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Miejski Ośrodek
Sportu i Rekreacji
w Ełku
NAJBLIŻSZE
IMPREZY
SPORT REKREACJA
NAJBLIŻSZE
 IMPREZY
001_5818 Rowerem w wersji ekstremalnej

EŁK CZEKA NA GWIAZDĘ PÓŁNOCY

Są rzeczy, które się nie zmieniają. I dobrze. Jedną z nich jest Gwiazda Północy, czyli maraton MTB organizowany co roku w sierpniu przez najlepszego ełckiego kolarza, Cezarego Zamanę. Tegoroczna edycja rozpoczyna się już 12 sierpnia w naszym mieście.

Gwiazda Północy to doskonały pomysł na aktywne wakacje – a przy okazji znakomita promocja Ełku i całego regionu. Do kolarskiej rywalizacji stają zawodnicy z całej Polski, chcący zakosztować jazdy MTB w urokliwym mazurskim terenie. Co roku Cezaremu Zamanie udaje się tak wytyczyć trasy, by kilkusetosobowy peleton przejechał przez szczególnie warte uwagi jeziora, lasy, łąki i pagórki.

Pierwszy z czterech etapów Gwiazdy Północy tradycyjnie odbędzie się w Ełku – już 12 sierpnia. Wystartować będzie można aż na trzech zróżnicowanych pod względem długości i trudności dystansach. Jeśli komuś zależy bardziej na podziwianiu widoków niż sportowej rywalizacji, powinien zdecydować się na Fit liczący 23 km. Najbardziej waleczni i dobrze zaprawieni kondycyjnie pokuszą się o start na dystansie Pro o długości 62 km. Opcją pośrednią jest ½ Pro, czyli 40 km dla tych, którzy czują się na siłach, by zmierzyć się z licznymi trudnościami czekającymi na trasie. Rywalizować można indywidualnie (w różnych kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć, a także w drużynach oraz w kategorii rodzinnej).

By zawodniczki i zawodnicy czerpali jak największą przyjemność z jazdy, drużyna Cezarego Zamany przygotowała kilka udogodnień. Na trasie znajdować się będą dobrze wyposażone bufety, a w miasteczku rowerowym czekać będzie ciepły posiłek. Do dyspozycji będzie również darmowy serwis rowerowy oraz udostępnione przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ulica Parkowa) prysznice dla zawodników i myjki dla rowerów.

Frajdę mieć będą też dzieci. Cezary Zamana od lat promuje kolarstwo wśród najmłodszych, dlatego w Ełku odbędzie się wyścig z Rybką MiniMini. Najmłodsi do 6. roku życia startują na torze wytyczonym w miasteczku rowerowym, a ci starsi (7-13 lat) na 10-kilometrowym dystansie Hobby. Start za darmo, pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników oraz nagrody dla trójki najlepszych dziewczynek i chłopców w swoich kategoriach wiekowych.

By przeżyć wakacyjno-rowerową przygodę z Cezarym Zamaną, trzeba zapisać się na stronie www.gwiazda.zamanagroup.pl lub w biurze zawodów 11 bądź 12 sierpnia. Koszt 4-dniowej zabawy to 350 zł. Zawodnik otrzymuje również pamiątkowy medal po ukończeniu całej etapówki. Wystartować można także tylko w Ełku na dystansie Fit lub ½ Pro – koszt takiego maratonu to 80 zł. Cena startu młodzieży na dystansie Hobby to 30 zł.

Wracając do rzeczy niezmiennych – Gwiazda Północy nie tyko odbywa się co roku, ale też co roku dostarcza ogrom frajdy. Tak będzie i tym razem.

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Ełk. Współorganizatorem zadania jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.


 

Program zawodów – Ełk, 12 sierpnia

Sobota

 

Niedziela

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Aktualności
11/02/19
UWAGA! Grupy aqua Pani Archack...
INFORMUJEMY: GRUPY aqua aerobiku PANI ANNY ARCHACKIEJ – DORF zostaną zawieszone 30 marca 2019 r. Prosimy o przemyślany zakup karnetu. Nie będzie...
11/02/19
Propozycja nowych zajęć w Pa...
Propozycja nowych zajęć w Parku Wodnym. STRONG by Zumba to zajęcia łączące w sobie elementy treningu siłowego i kardio, z wykorzystaniem ciężaru...
17/01/19
Zapisy na imprezy 2019...
  Zanim dokonasz zgłoszenia,  zapoznaj się z zakładką: INFORMACJA DOTYCZĄCA DANYCH OSOBOWYCH , gdyż rejestracja online jest...
Galerie
Galeria ikonka ELP, runda 3...
Galeria ikonka ELP runda 2, część 1 ...
Galeria ikonka Ełcka Zmarzlina –...
Galeria ikonka Ełcka Zmarzlina-powroty...
Galeria ikonka Ełcka Zmarzlina –...
Prawa autorskie © MOSiR 2015

Administratorem strony mosir.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl