Ruszyły zapisy miast do konkursu „Rowerowa Stolica Polski 2021” - MOSiR Ełk | MOSiR Ełk BIP FB wolontariat
Miejski Ośrodek
Sportu i Rekreacji
w Ełku
Kontrast:
Kontrast normalny Kontrast
Miejski Ośrodek
Sportu i Rekreacji
w Ełku
NAJBLIŻSZE
IMPREZY
SPORT REKREACJA
NAJBLIŻSZE
 IMPREZY
004_721
Tropem Wilczym 15-08-2021
0 Ruszyły zapisy miast do konkursu „Rowerowa Stolica Polski 2021”

Ruszyły zapisy miast do trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Rowerowa Stolica Polski 2021”. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Organizatorem konkursu jest Bydgoszcz.

Zasadnicza część konkursu, do którego zgłosiły się już 42 miasta prezydenckie, odbędzie się w dniach 1-30 czerwca 2021 roku. Obecnie do 21 maja trwa oficjalny trening miast. Każde miasto, które weźmie udział w treningu, automatycznie bierze udział w czerwcowym konkursie głównym. Jak wskazują organizatorzy, celem rywalizacji są: propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie  idei Smart City.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnicy pobierający aplikację sami decydują, dla którego z miast zbierają kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata.

Po rozstrzygnięciu konkursu władzom miast udostępnione zostaną dane obrazujące szczegółową statystykę przejazdów i najczęściej używanych przez uczestników tras. Może być to cenne narzędzie przy planowaniu i projektowaniu infrastruktury rowerowej.

W konkursie prowadzone będą trzy rodzaje klasyfikacji: klasyfikacja ogólna uczestników wg sumy wszystkich kilometrów; klasyfikacja uczestników poszczególnych Lokalnych Organizatorów wg. sumy wszystkich kilometrów; klasyfikacja miast w pięciu grupach wyodrębnionych na podstawie liczby mieszkańców wg aktualnych danych GUS (do 50 tys. mieszkańców, 50 001-65 000 mieszkańców, 65 001-100 000 mieszkańców, 100 001-200 000 mieszkańców oraz powyżej 200 001 mieszkańców).

W ostatnich edycjach konkursu dwukrotnie wygrała Nowa Sól. W ubiegłej edycji drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno – Leszno i Gorzów Wielkopolski, a w poprzedniej edycji – Biała Podlaska i Gniezno.

Regulamin konkursu jest dostępny pod TYM ADRESEM.

Wyniki będą opublikowane na stronie internetowej www.aktywne.miasta.pl oraz aplikacji „Aktywne Miasta”.


Rowerowa Stolica Polski 2021

12

Aktualności
05/05/21
BĄDŹ WIDOCZNY- nowy cykl na ...
  ,,BĄDŹ WIDOCZNY-czyli przekrój ełckiego sportu zorganizowanego!” to nowy cykl na naszej tablicy Facebook. Zapraszamy kluby i stowarzyszenia...
05/05/21
Planowany powrót Fitness i Aq...
W środę (28 kwietnia) Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski  ogłosili harmonogram luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie....
30/04/21
Rozporządzenie wchodzi w życ...
Ukazało się  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29.04.2021 r. OBOWIĄZUJĄCE DO 7 MAJA   Możliwość uczestniczenia w sporcie i...
Galerie
Galeria ikonka Półmaraton 2 z 2...
Galeria ikonka Półmaraton 1 z 2...
Galeria ikonka Zawody wędkarskie o Puc...
Galeria ikonka Otwarty amatorski turnie...
Galeria ikonka Finał Zorientuj się na...

Administratorem strony mosir.elk.pl jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku z siedzibą: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 29, 19 – 300 Ełk, tel. 87 610 38 38, adres e-mail mosir@mosir.elk.pl.
Pełną informację dotyczącą RODO uzyskacie Państwo na stronie mosir.elk.pl - RODO

Deklaracja dostępności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku – mosir.elk.pl- DEKLARACJA DOSTĘPNOSCI


Prawa autorskie © MOSiR 2015